Přemysl Černý

Tak jsem si četl o válce.

20. 10. 2015 11:20:44
Tak jsem si četl o válce, o té první světové. Ono se totiž slovo válka nyní vyskytuje až strašidelně často.

Tak jsem si četl o válce, té první světové. Ono totiž slovo válka se dnes hojně vyskytuje. A to je docela strašidelné. Podobně to bylo i za té první světové ale tehdy nebyly tak propracované informace a internet a tak o válce mluvili politici a šlechta. Článek, který jsem četl na zvědavci na téma, Kdo zažehl první světovou válku mi opět srovnal informace a utvrdil v tom co je už známo. Tedy lidem, kteří se o to zajímají opravdu. Upozorňuji, že informace budou kruté a to tak kruté, že je v prvním okamžiku odmítnete. I ve druhém ale možná ve vás, kteří máte opravdu snahu zjistit pravdu a také čas, zasejí semínko pochyb o svém dosavadním světonázoru.

Než vám bude pravda podána nejprve jeden předkrm. Doufám, že chápete, že ve všech válkách posledních let a desetiletí ti kdo války vedli, organizovali, vyhlašovali a vymýšleli tedy politici, státníci a majitelé továren na děla nikdy, naprosto nikdy nebyli osobně fyzicky válkou zasaženi. Spíše to pro ně byla věc k řešení, pro někoho kšeft respektive kšeft, který pokud neuskutečním tak zkrachuju, takže ten kšeft musím velmi, velmi tlačit, aby se uskutečnil. Jak se velmi tlačí? Výrazně při tom pomáhají peníze, které se slíbí politikům, novinářům a dalším důležitým, kteří jsou nad lidmi a tak nezapomeňme ani na umělce a duchovní. Duchovní vám například slíbí, že se za vás pomodlí, až umřete a slib také splní. Případně vám i posvětí děla.

Dalším důležitým prvkem je místo války. Pokud se válka uskuteční mimo vaše území tak nejste tak silní při boji proti této válce, zvlášť když jiný národ tou válkou utrpí, zatímco váš národ ne.

Někdy dokonce to špatné převáží a z boje proti válce, která se blíží se stane politik rafinovaným manipulátorem, který se jeví jako bojovník proti válce a ve skutečnosti je jejím tvůrcem.

Ano skutečně i před 100 lety se lidé ve vysoké politice chovali vychytrale, úskočně a lhali a podváděli. Napadlo by vás, že císař Crassus se stal císařem, protože velmi zbohatl. A zbohatl protože měl římské hasičské oddíly a když hořel bohatému Římanovi dům / otázkou také je kdo ho zapálil / tak pokud dům za minimální peníze Crassovi neprodal, tak přišel o všechno. Crassovi hasiči jednoduše nehasili. Ne to by vás nenapadlo, protože s římskými císaři máte spojeny především veliké bitvy a vraždění. Takováto špinavá, podlá akce vám k nim nesedí.

A tak si představte toho politika jako člověka. A často špatného člověka, kterému osobně smrt z války nehrozí. Ten přeci může dělat cokoli co je vhodné pro něj osobně.

Ale k věci. Tím člověkem je Sir Edward Grey britský ministr zahraničí v době na začátku minulého století. Naprosto neznámá postava na to co všechno provedl jak diplomaticky / slovo diplomacie je eufemismus k podvodu, lži, polopravdě a všem dalším metodám, které pomohou věci /. Greyova diplomacie měla za cíl, aby se do sebe pustily dva veliké národy Němci a Rusové. Byl to profík a podařilo se mu to.

Pochopte. Jak už jsem dvakrát napsal, tento člověk osobně nebyl válkou nijak fyzicky dotčen a nic mu nehrozilo. Navíc Britské ostrovy nejsou na kontinentě. Je to taková metoda kdy dva se perou a třetí vyhrává. Velmi populární například i při dobývání amerického západu Brity, kdy se jim často podařilo proti sobě navzájem poslat indiánské kmeny a chvíli zásobovali jeden a chvíli druhý kmen. To je velmi účinná metoda. No když toto úplně nevycházelo, poslali se indiánům do rezervace deky zamořené bacily, pravděpodobně aby pomřeli. Navíc se ušetřilo na nábojích. Ale o tom až příště.

Vraťme se ale k první světové válce v Evropě.

A to je vlastně už všechno a nejdůležitější na závěr.

Zadejte do vyhledávače heslo: Kdo zažehl první světovou válku a pak už jen číst.

Po přečtení si dát kávu a procházkou se uklidnit a přemýšlet zda je lepší dokonalý ráj anebo krutá pravda a peklo.

Co se týče mně tak určitě ne dokonalost ale pravdivost, vy to ale možná máte jinak

Autor: Přemysl Černý | karma: 10.68 | přečteno: 487 ×
Poslední články autora